Wspierajmy Polską Sztukę

Grupa WSPIERAJMY POLSKĄ SZTUKĘ to jedyna taka grupa na Facebooku. Została utworzona przez Klaudię Pasternak z myślą o polskich twórcach i artystach Sztuki Wysokiej różnych dziedzin jak również miłośnikach kreatywności i artyzmu.

Dlaczego? Gdyż twórczość to nie fanaberia. Wyobraźnia to nie defekt. Jakość to nie anachronizm. Polska sztuka to rdzeń polskiej kultury, nie jej margines.

Grupa Wspierajmy Polską Sztukę ma na celu umożliwienie niebanalnym punktom widzenia na zaistnienie, dyskusję i współpracę, a wygłodniałym jakości udostępnienie informacji o najwybitniejszych zjawiskach w polskiej sztuce. Tu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a wspólnym mianownikiem jakość. To możliwość zapoznania się z wydarzeniami i pracami czołowych polskich twórców z różnych dziedzin Sztuki Wysokiej jak m.in.: Magdalena Abakanowicz, Piotr Uklański, Krzysztof Penderecki, Maess, Szymon Brodziak, Waldemar Borowski, Daniel Wieczorek, Jan Weryha – Wysoczyński, Tomasz Tomaszewski. Ponadto prezentowana jest twórczość nieżyjących klasyków i artystów XX/XXI wieku jak Igor Mitoraj czy Janka Rudzka. W grupie prezentowane są również informacje o czołowych polskich artystach wykonawcach, jak sopran Iwona Sobotka, czy aktor Jacek Poniedziałek i ich osiągnięciach na polskich i zagranicznych scenach teatralno – operowych. A to wszystko w JEDNYM, niepowtarzalnym miejscu.

 

Dołącz